تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

-

تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلیداشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_3885" align="aligncenter" width="600"]تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری[/caption]

موارد مطرح در تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری مواردی مختلفی مطرح می باشد که ما در این مقاله به مهمترین مواردی که باعث ایجاد تفاوت میان این دو پذیرش در دانشگاه سراسری شده است خواهیم پرداخت و در ابتدا به صورت فهرست وار به مهم ترین موارد تمایز میان این دو مورد می پردازیم. از جمله مواردی که در تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری مطح می باشد می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در زمینه هزینه تحصیل
  2. تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در زمینه چارت درسی و مدرک تحصیلی
  3. توضیحات پایانی در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در زمینه هزینه تحصیل

مهم ترین تمایزی که میان دوره روزانه و دوره شبانه یا همان نوبت دوم وجود دارد در زمینه هزینه تحصیل می باشد. همانگونه که داوطلبان عزیز می دانند اصولا برای تحصیل در دانشگاه های سراسری نیازی به پرداخت هزینه وجود ندارد. از این رو اصولا تحصیل در یک دانشگاه سراسری رایگان می باشد و نیازی به پرداخت شهریه از سوی دانشجویان وجود ندارد. این نوع از تحصیل را که تماما رایگان می باشد ( البته بجز هزینه خوابگاه و تغذیه ) دوره روزانه نامیده می شود. دوره شبانه یا نوبت دوم نیز حالت مخالف این می باشد. بدین معنا که داوطلبان بایستی برای تحصیل در دوره شبانه دانشگاه های سراسری هزینه آن را پرداخت نمایند. البته هزینه ای که در دوره نوبت دوم از دانشجویان گرفته می شود پایین تر از سایر دانشگاه های شهریه پرداز می باشد. از این رو مهمترین تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در زمینه هزینه ها می باشد.

تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در زمینه چارت درسی و مدرک تحصیلی

یکی از سوالاتی که در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری ممکن است برای داوطلبان مطرح باشد در مورد تفاوت دروس گذرانده شده و همچنین مدرکی است که در پایان دوره به این داوطلبان اعطا می گردد. در این مورد بایستی بیان شود که دانشجویان دوره روزانه و نوبت دوم یا شبانه عموما در یکی کلاس درس حاضر می شوند. به همان نسبت نیز از یک چارت درسی واحد بایستی پیروی نمایند. از این رو هیچ تفاوتی میان دوره روزانه و شبانه در این مورد وجود ندارد. از این از لحاظ مدرک تحصیلی نیز تفاوتی میان این دو دوره وجود ندارد.

[caption id="attachment_3886" align="aligncenter" width="600"]تفاوت دوره روزانه و نوبت دوم دانشگاه سراسری تفاوت دوره روزانه و نوبت دوم دانشگاه سراسری[/caption]

توضیحات پایانی در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

در بخش های قبل به بیان تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری در برخی موارد پرداختیم. البته به بیان شباهت های این دو دوره نیز پرداختیم. در این بخش لازم است یه مورد دیگری در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری اشاره شود و آن در زمینه رتبه دقبولی در این دو دوره ها می باشد. رتبه قبولی برای دوره های روزانه به جهت رایگان بودن تحصیل در آنها به نسبت رتبه های قبولی دوره ها شبانه بهتر می باشد. بدین صورت که داوطلبانی که رتبه های خوبی را در آزمون کسب نموده اند معمولا دوره های روزانه را ابتدا در دانشگاه سراسری انتخاب می کنند. از این رو در یک کلاسی درس دانشگاه سراسری رتبه های خوب از طریق دوره روزانه پذیرش کسب نموده اند. البته فاصله رتبه های این دو دسته آنچنان هم زیاد نمی باشد که باعث پایین آمدن سطح کلاس شود. در این بخش پایانی توصیه می شود در صورتی داوطلبان در زمینه دانشگاه سراسری سوال یا ابهامی داشته باشند می توانند به لینک های انتهایی این مقاله مراجعه نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلیداشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری، دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری، دانشگاه سراسری، تفاوت دوره روزانه و شبانه دانشگاه، مشاوره سپید ,
تاريخ : يکشنبه 6 خرداد 1397 | 20:50 | نویسنده : سپید |