-

ترمیم معدل برای کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ترمیم معدل برای کنکور و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_4019" align="aligncenter" width="600"]ترمیم معدل برای کنکور ترمیم معدل برای کنکور[/caption]

موارد مطرح در زمینه ترمیم معدل برای کنکور

در زمینه ترمیم معدل برای کنکور موارد و ابهامات متعددی برای دانش آموزان می توان وجود داشته باشد که این مقاله با هدف رفع این ابهامات نگاشته شده است. به همین جهت است که مطالعه این مقاله برای داوطلبان کنکور سراسری توصیه می گردد. البته قبل از بیان موارد اصلی به صورت تیتر وار به بیان موارد مطرح در مقاله خواهیم پرداخت تا داوطلبان با موضوعات مطرح شده در مقاله آشنا گردند. از جمله ایم موارد می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. شرایط و ضوابط اولیه شرکت در ترمیم معدل برای کنکور
  2. زمان ثبت نام و محل برگزاری ترمیم معدل برای کنکور
  3. توضیحات پایانی در رابطه با ترمیم معدل برای کنکور

شرایط و ضوابط اولیه شرکت در ترمیم معدل برای کنکور

به مانند دیگر مباحت در زمینه ترمیم معدل برای کنکور دانش آموزان بایستی دارای برخی شرایط و ضوابط بوده باشند تا امکان شرکت آنان در این مرحله فراهم گردد. در این بخش از مقاله به بیان برخی از این شرتیط و ضوابط خواهیم پرداخت.

اولین شرط این که ترمیم معدل برای کنکور در هر سه نوبت امتحانات نهایی یعنی شهریور ، دی و خرداد ماه انجام می گیرد.

شرط دوم این که در دانش آموزی تنها می تواند در یک آزمون یا یک دوره ترمیم معدل برای کنکور شرکت نماید. بدین معنا که داوطلبان تنها در یک دوره ترمیم معدل برای کنکور در یکی از امتحانات شهریور ، دی یا خرداد ماه می توانند شرکت نمایند. همچنین هیج گونه محدودیتی برای انتخاب تعداد دروس در این طرح برای داوطلبان وجود ندارد و داوطلب می تواند تمامی دروس خود را تنها یک درس را انتخاب نماید.

شرط سوم برای هر درسی که در ترمیم معدل برای کنکور داوطلب انتخاب می نماید هزینه ای را بایستی پرداخت نماید که مبلغی در 20 الی 30 هزار تومان می باشد.

شرط چهارم این قانون برای آن دسته از دانش آموزانی است که از سال 84 به بعد دیپلم خود را دریافت نموده اند.

زمان ثبت نام و محل برگزاری ترمیم معدل برای کنکور

یکی از مواردی که در قالب شرایط طرح ترمیم معدل برای کنکور نیز آمده است در زمینه محل برگزاری و زمان آن می باشد. همانگونه که در بخش قبل بیان کردیم این طرح در سه دوره امتحانی یعنی شهریور ، دی و خرداد ماه صورت می گیرد. از این رو زمان شروع ثبت نام نیز معمولا یک ماه قبل از شرع امتحانات می باشد. همچنین به طور کلی این طرح در مدارس بزرگسال صورت می گیرد از این رو بایستی برای اطلاع از مدارس بزرگسال مجری این طرح به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نمایید.

[caption id="attachment_4020" align="aligncenter" width="600"]ترمیم معدل کنکور سراسری ترمیم معدل کنکور سراسری[/caption]

توضیحات پایانی در ترمیم معدل برای کنکور

یکی از مواردی که در زمینه ترمیم معدل برای کنکور بایستی توجه شود این مورد است که اگر داوطلب یا دانش‌ آموزی در امتحان ترمیم معدل برای کنکور شرکت کرد و نمره‌ی ‌‌پایین‌تری از نمره‌ی قبلی خود کسب نماید، بالاترین نمره برای او محاسبه می‌شود. از این رو دیگر این طرح هیچ ریسکی برای داوطلبان نخواهد داشت و با خیال راحت می توانند در آن شرکت نمایند. همچنین لازم به ذکر می باشد نمراتی را که داوطلبان در هنگام شرکت در ترمیم معدل برای کنکور کسب می نماید در کارنامه‌ی کتبی دیپلم شما اصلاح نمی شود چرا که این طرح تنها برای کنکور دانشگاه سراسری می باشد. و صرفا برای کنکور سراسری کاربردی دارد. آموزش و پرورش نیز به هنگام ثبت نام داوطلبان در کنکور سراسری نمرات جدیدی را که در سیستم ثبت شده است را به عنوان سوابق تحصیلی داوطلبان به صورت سیستماتیک برای سازمان سنجش ارسال می‌کند.در پایان لازم است بیان شود که با توجه به هزینه بر نبودن و همچنین ریسک نداشتن این طرح توصیه می شود داوطلبان در دروسی که نمره زیر 17 را دارند شرکت نموده و اقدام به ترمیم آن نمره نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ترمیم معدل برای کنکور و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید ترمیم معدل برای کنکور

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : ترمیم معدل برای کنکور،کنکور،کنکور دانشگاه سراسری،دانشگاه سراسری،معدل کنکور، مشاوره تخصصی سپید ,
تاريخ : جمعه 11 خرداد 1397 | 14:19 | نویسنده : سپید |