انتخاب رشته نهم به دهم

-

انتخاب رشته نهم به دهم

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_3936" align="aligncenter" width="600"]انتخاب رشته نهم به دهم انتخاب رشته نهم به دهم[/caption]

موارد مورد بحث در انتخاب رشته نهم به دهم

در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم موارد مختلفی ممکن اثر موثر واقع گردد که وظیفه ما در این مقاله بررسی و بیان این موارد می باشد. در بخش قبل به طور کامل در زمینه اهمیت مقوله انتخاب رشته نهم به دهم توضیحاتی راائه نمودیم. مطالب بیان شده در بخش قبل خود به تنهایی نشان دهنده اهمیت این موضوع می باشد از این رو در این رابطه توضیحات اضافه ای در این بخش ارائه نخواهیم نمود. اما در ادامه به مانند دیگر مقالات انتشار داده شده در این سایت ابتدا به صورت فهرست وار به بیان مواردی موثر در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم می پردازیم تا ابتدا خوانندگان با مباحث این مقاله آشنا شوند. از جمله موارد مورد بحث که به صورت تیتر وار بیان می شود می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. آیتم های موثر در انتخاب رشته نهم به دهم
  2. انتخاب رشته نهم به دهم در گروه های مختلف
  3. توضیحات پایانی در انتخاب رشته نهم به دهم

آیتم های موثر انتخاب رشته نهم به دهم

به طور کلی وقتی صحبت از انتخاب می گردد در واقع ما در این عمل به سوی هدف و اولویتی می خواهیم برویم که نسبت بدان علاقه و دلبستگی از برخی لحاظ دازیم. در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم نیز دانش آموزان بایستی به این امر توجه نمایند. در واقع بایستی انتخاب رشته نهم به دهم را به مانند پرنده ای در نظر گرفت که یک بال آن علاقه مندی و بال دیگر آن استعداد می باشد. در زمینه علاقه مندی بایستی بیان شود که تنها مرجعی که در این زمینه می تواند نظر داشته باشد خود دانش آموز است. برای این منظور نیز می توان از پرسش نامه های مختلف رغبت سنجی نیز استفاده نمود. در مورد بال دیگر که همان استعداد می باشد یک ملاک می تواند نمرات دانش آموزان در دروس موثر در رشته باشد. در این مورد نیز می توان از ملاک های دیگری نیز استفاده نمود.

[caption id="attachment_3937" align="aligncenter" width="600"]انتخاب رشته پایه نهم به دهم انتخاب رشته پایه نهم به دهم[/caption]

انتخاب رشته نهم به دهم در گروه های مختلف

همانگونه که می دانید به طور کلی رشته ها در این مقطع به چند دسته تقسیم می گردد. مهمتری دسته بندی در این زمینه رشته ها را به دسته ها نظری ، کاردانش و فنی و حرفه ای تقسیم می نماید. رشته های نظری نیز خود به رشته های ریاضی ، انسانی ، تجربی و معارف اسلامی تقسیم می گردد. در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم در این رشته بایستی بیان شود که نه تنها برای انتخاب این رشته ها بلکه تمامی رشته ها یکی از فیلتر های اساسی نمرات دانش آموزان می باشد. بدین صورت که برای رشته ای همچون رشته ادبیات و علوم انسانی در دروس ادبیات فارسی نمره 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 به عنوان حد نصاب تعیین شده است. از این رو بال استعداد که در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم بیان شد یکی از ملاک هایش نمرات دانش آموزان است در این بخش موثر می باشد.

توضیحات پایانی در انتخاب رشته نهم به دهم

یکی از مواردی که در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم بسیار اتفاق می افتد این مورد است که دانش آموز حد نصاب همه رشته ها و بیش از یک رشته را کسب نموده است. در این حالت در واقع ممکن است این طور تصور شود که فرد مورد نظر در تمامی این رشته ها استعداد لازم را دارد در صورتی که تنها یکی از ابعاد را نمرات مشخص می سازند در صورتی که سایر ابعاد در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم می توان از طرق مختلفی مشخص گردد که یکی از ایم موارد می توان علاقمندی خود دانش آموز باشد. بایستی در این مرحله با دانش آموزان خود اعتماد داشته باشیم اعتمادی که ارائه اطلاعات درست چاشنی آن باشد. به همین جهت شدیدا توصیه می گردد که در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم به علایق دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشید و بدون توجه به این امر انتخاب رشته محکوم به شکست خواهد بود. و یکی از موارد بسیار بد در این مورد نیز طورلانی بودن دوره مشخص شدن این اشتباه است که بسار احتمال دارد که پس از مشخص شدن این اشتباه فرصتی برای جبران فراهم نباشد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

مدارس تیزهوشان

مدارس نمونه دولتی

مدارس شاهد

مدارس

مطالب مرتبط انتخاب رشته نهم به دهم

ثبت نام آزمون نمونه دولتی

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

ثبت نام مدارس ماندگار البرز

www.azmoon.tehranedu.ir

ثبت نام مدارس شاهد

زمان ثبت نام مدارس شاهد

www.saja.medu.ir

ثبت نام آزمون تیزهوشان

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

www.azmoon.medu.ir

منبع:

انتخاب رشته نهم به دهم

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : انتخاب رشته نهم به دهم،انتخاب رشته، دانشگاه سراسری، انتخاب رشته پایه نهم به دهم، انتخاب رشته مدارس، مشاوره سپید ,
تاريخ : جمعه 11 خرداد 1397 | 15:06 | نویسنده : سپید |